Синот на Том Хенкс откри во каква состојба се неговите родители кои се заразени од коронавирус

Актерот Том Хенкс (63) пред неколку часа објави дека тој и неговата сопруга, актерка и пејачка Рита Вилсон, се позитивни на коронавирусот.

Брачниот пар моментално се наоѓа во карантин во Австралија, за што актерот ја извести јавноста преку Твитер и со тоа стана првата холивудска ѕвезда која објави дека боледува од коронавирус.

Синот на Том Хенкс и Рита Вилсон, Чет Хенкс, се огласи преку видео порака, во која вели дека се ќе биде во ред со неговите родители, како и тоа дека неодамна се слушнал со нив.

Здраво на сите. Да, точно е, моите родители имаат коронавирус. Двајцата се во Австралија моментално, бидејќи мојот татко снимаше филм таму. Предмалку се слушнав со нив, и двајцата се добри, дури не се ниту толку болни. Не се загрижени, нема да патуваат, но ќе поминат низ потребната медицинска процедура – објасни синот на актерот.

– Не мислам дека ова е нешто за што треба да бидеме толку загрижени, но ја ценам сечија загриженост и позитивни желби. Мислам дека се ќе биде во ред. Ви благодарам, останете добро – порача Чет.

Слични објави

Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Igor

Некој го купил смачканиот автомобил на Дарко Лазиќ, а причината е бизарна

Igor

Славната актерка за мрачните моменти од почетокот на кариерата: Ми се случуваа страшни работи…

Еспресо

Елена Ристеска имала објавено фотка со новото момче уште на 12 јули, ама никој не забележал (ФОТО)

Igor

Откако и двајцата им раскинаа на партнерите, Лејди Гага и Бредли Купер сега очекуваат бебе?! (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 21.10.2019: Вагите во потрага по авантура, турбулентен ден за Близнаците

Igor

Остави Коментар

два + осум =

Слични објави

Без ДОЛНА ОБЛЕКА и со деколте до папок прошета по црвениот тепих: Кога се наведна да испрати бакнеж, ВЕНЕЦИЈА ЗАНЕМЕ (ФОТО)

Igor

Ким Кардашијан се крштеваше во православна црква (ФОТО)

Igor

Пробајте ги уште денес – 5 НАЈТЕШКИ секс пози кои ќе ве препородат

Igor

Изгуби облог: Познатиот актер се фотографираше сосема гол

Igor

Освојте ги и ќе ве сакаат до крајот на животот: Најпосветените хороскопски знаци

Еспресо

„Звуците на Чаршијата“ по 13-ти пат, ТАМАРА ТОДЕВСКА меѓу многуте учесници

Igor