6.8 C
Скопје
02:41 - 27 февруари, 2024

Откриена тајната позади новата фризура на Александра Пријовиќ: Пејачката раскажа зошто ја скратила косата

За новогодишната ноќ популарната Александра Пријовиќ настапи во Сава Центар, а со новиот стајлинг ги изненади сите посетители.

Имено, пејачката блесна во црн фустан, но и со нова фризура, која ја има од неодамна.

– Сигурно имав големи соништа, ќе бев среќна со по еден концерт во секој град, всушност тоа беше моја желба, а потоа се случи нешто што никој не го очекуваше. Сега би сакала повеќе да бидам со семејството, да правам концерти, така имам повеќе време. Порано работев 2-3 пати неделно, но секој викенд, а сега имам повеќе време, па би сакала и оваа година слободното време да го поминам со семејството – изјавила Пријовиќ за новинарите.

Таа потоа објасни зошто дошло до промена на фризурата:

– Ја уништив косата од интензивните снимања и концерти, па фризерката ме советуваше да ја скратам за да ми биде поздрава, па полека ќе ја оставам да расте. Мене ми е супер, не сум некој што сака промени, но слушам кога некој подобро се грижи за мене.

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....