10.8 C
Скопје
20:32 - 28 февруари, 2024

Огњен Амиџиќ се ожени за Мина: Сакавме тој чин да остане само за нас

Како што пренесуваат српските медиуми водителот Огњен Амиџиќ и неговата избраничка Мина Наумовиќ се венчале во тајност.

По тој повод се огласи Огњен и откри дека сакале сè да помине без врева и дека чинот да остане само за нив.

– Вистина е, се венчавме. Сакавме да биде без врева и чинот да остане само за нас. Веќе бевме во брак, сега е само на хартија. Сакав Мина да го има истото презиме како мене и сега го има моето презиме, она што го остави на Инстаграм и своето – те лажат, знаеш (се смее). – вели Огњен.

Инаку, српскиот водител и неговата избраничка Мина наскоро ќе станат родители. Тие ја започнаа врска откако тој се разведе од Данијела Димитровска, а откако ја објавија радосната вест дека ќе станат родители, започнаа и заеднички живот.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....