3.8 C
Скопје
20:23 - 5 декември, 2023

На само 25 години почина инфлуенсерка, откако мистериозно исчезна од социјалните мрежи пред два месеци

Инфлуенсерката Јулијана Роша почина на 25-годишна возраст. Пред два месеци таа мистериозно исчезна од социјалните мрежи. Нејзиното семејство ја објави тажната вест на нејзиниот Инстаграм профил, без да ја открие причината за смртта.

„Со длабока тага семејството на Џулијана Роша ве информира – нејзината публика и сите оние кои имаа добро мислење за неа – дека таа почина“, се вели во соопштението на семејството на оваа инфлуенсерка .

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juliana Rocha (@jurochx)

На 25 август, таа последен пат имала објава на Инстаграм, каде ја следат 186.000 луѓе, а нејзините фанови се прашувале што се случува со неа. Таа на популарната социјална мрежа објавувала за шминка, мода, нега на нокти и коса. Нејзината последна објава на TикТок има 1,9 милиони прегледи.

Џулијан Роша по потекло е од Рио де Жанеиро, поради тажната вест маркетинг агенцијата „Helloo Folks“ која соработува со инфлуенсери објави порака во нејзина чест.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....