3.8 C
Скопје
20:33 - 5 декември, 2023

(Фото) Посебен ден за Ана Бекута, пејачката објави емотивна порака: Те сакам повеќе од животот!

Внуката на Ана Бекута, Соња Полиќ, заедно со нејзиниот брат Бранко и беа најголемата поддршка на баба ѝ, откако почина нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ, а денес имаат голема причина за славење.

Имено, денес ѝ е роденден на Соња, а гордата баба објави заедничка фотографија на социјалните медиуми и јавно со емотивна порака ѝ честиташе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

„Значењето на мојот живот се роди пред 23 години. Таа есен беше натпросечно топла, тој октомври беше како втора пролет во една година. Таква каква што е мојата Соња – топла натпросечно, пролет во есен и прегратка што ме грее 23 зими. Среќен роденден мила моја, пролетта на сите мои есени и зими. Бабушка те сака повеќе од животот“, напиша Бекута.

Откако пејачата ја објави фотографијата, честитките само продолжија.

Инаку, Ана неодамна замина во пензија. Таа успешно изгради кариера со децении, а сега вели дека е време за пауза, но само на хартија.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....