7.8 C
Скопје
20:55 - 20 февруари, 2024

Кумата на Марија Шерифовиќ откри како пејачката се снаоѓа во улогата на мајка: Има големи темни подочници

Марија Шерифовиќ неодамна се исполни во улогата на мајка, а сега се огласи и Милена Ѓерговиќ, кумата на познатата пејачка и откри како реагирала Марија кога го видела Марио за првпат.

Како што истакнала, Марија сакала да има син и тоа ѝ се остварило.

– не сум видела ништо поубаво во животот. Марија ми се јави на видео повик и кога го видов не можев да поверувам колку е убав. Видов дека Марија има големи темни подочници, се надевам дека кога ќе дојдат во Србија ќе ни го даде на некој од нас малку да го причуваме. Иако ќе има трка меѓу мене и Верица кој ќе се грижи за него. Марија ми рече: „Замисли да добијам девојче, не знам што би правела…” и доби момче затоа што го сакаше – изјавила Милена за Блиц.

Среќната вест Марија ја објави на Инстаграм, кога покрај слика со синот напиша:

– Љубовта дојде. Небото го осветли најубавата ѕвезда во мојот живот. Марио е роден. Нека животот те води по најубавите патишта, синко, а јас те штитам од тага и од луѓето со мојата љубов. Ви благодарам на сите што испративте љубов и нека му биде тивко и топло се што доаѓа од вас. Ве сакам сите.

Марио до крајот на годинава ќе пристигне во Србија со мајка му Марија и баба Верица, со оглед на тоа дека е роден на 2 декември.

Слични објави

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо
Се вчитува....