17.8 C
Скопје
17:24 - 3 март, 2024

Јована Јеремиќ си ја разголи душата за 14 години постариот дечко и откри кога ќе му роди син

Српската водителка Јована Јеремиќ среќата ја најде со бизнисменот Драган Станковиќ, кого неодамна го претстави во јавноста. Таа сега проговори за нивната врска, како и за плановите за иднината, а пред сè раскажа како ја освоил.

– Со тоа што се грижи за мене. Нему му е важно како се чувствувам и дали ми е тешко во текот на денот. Жената која има кариера како мојата има многу предизвици. Милион пати им е полесно на оние жени кои се помалку успешни бидејќи полесно се балансираат. Драган се најде при рака, тој е мојот заштитник. Ќерка ми Леа пред неколку дена беше настина, а за неа се грижеше мајката на Драган – вели Јована

Таа кажа и по што се разликува од претходните партнери.

– Тој е многу посилен, пред сè како маж, потоа и како бизнисмен. Тој е поорганизиран и подготвен да обезбеди сигурност на жена како мене.

На прашањето дали може да го замисли животот во Бегаљица од каде што е Драган, таа одговори:

– Често одам во Бегаљица. Не би можела да живеам таму, но би сакала да имам викендица во Грочка.

Таа призна дека не размислувала да оди до олтарот со Станковиќ.

– Не размислувам. Јас веќе бев мажена, а Драган женет. Наш приоритет е да бидеме среќни. Целта не ми е да се омажам за негово домаќинство бидејќи имам свој недвижен имот и тешко заработени пари. Не е во мој интерес да  се збогатам со брак, како што би направиле 99 отсто од жените ако им „паднала лажица мед“ – вели водителката

Таа откри дали посакува син во 2024 година:

– Не, ќе имам син, но не во следната година. Во наредната година посакувам само уште поголема кариера, повеќе пари, скапи работи и патувања. Нема да родам син додека не наполнам 38 години.

Со оглед на тоа што нејзиниот партнер е сопственик на бројни пекари, Јована откри дали токму таа му го месела лебот.

Слични објави

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо
Се вчитува....