3.8 C
Скопје
16:37 - 5 декември, 2023

Има само еден услов: Без оваа работа Драгана Мирковиќ нема да ги одржи концертите во Белград

Познатата српска фолк-пејачка Драгана Мирковиќ, чија слава не згаснала четири децении, интензивно се подготвува за два спектакли во белградската арена, кои ќе бидат увертира за нејзината голема турнеја следната година.

Драгана, која е позната по тоа што има неверојатен однос со обожавателите, иако е голема ѕвезда и има одржано безброј концерти, не е нималку напорна, а нејзината „рајдер-листа“ за концертите е многу скромна. Таа за српски „Курир“ откри без која работа не може да ги одржи концертите.

„Зад сцената барам само негазирана вода. Не знам каква ѕвезда ме прави тоа, но како и да е, нема да ја сменам листата“, рече Драгана.

Пејачката ги избра песните што ќе ги пее во Арената, но сè уште не го направила редоследот на песните.

„Ги избравме песните, но сè уште не сме го поставиле распоредот. Поради желбата ова да биде сценски спектакл, некои песни ќе бидат жанровски спакувани, други по ритам, а има и кои ќе бидат групирани по тема“, додаде пејачката.

 

Слични објави

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо

Почина позната порно-ѕвезда: Спиела со повеќе од 80.000 мажи, дечкото ѝ починал пред две недели

Еспресо

(Фото) Шокантно ослабната! Опра Винфри конечно ги победи килограмите: Неверојатно витка во тесен фустан ги освои сите аплаузи

Еспресо

(Видео) Пријовиќ на сцена со Брена и Розга, публиката во делириум: „Тоа е тоа, ајде да се сакаме…“

Еспресо
Се вчитува....