13:36 - 19 април, 2024

(Фото) Вака изгледа собата на синот на Милош Биковиќ: Малиот Василије има необичен кревет, а овие детали од домот на актерот се вистинска идила

Српскиот актер Милош Биковиќ и Ивана Малиќ уживаат во улогата на родители, а бебето Василије има прекрасно катче во нивниот заеднички дом.

Милош и неговата избраничка Ивана неодамна станаа родители на момче на кое му го дадоа името Василије, а бебето се роди во јануари 2024 година.

Популарниот актер не крие како се снаоѓа во нова улога, поинаква од сите досега, а убавата Ивана покажува и како изгледа нејзиниот живот сега.

Со бебето дојдоа и најслатките животни промени, а Ивана повремено покажува фотографии како изгледа нејзиното секојдневие со бебето Василије, кој има два месеци.

Тие во својот дом ги додале најубавите детали, а сега станот е целосно подреден на бебето и неговите потреби.

Собата на малиот Василије е на светло место, а креветчето до прозорецот. Бебешкото катче има свое овално креветче, сина плетенка, која служи како ограда, а тука е и неизоставниот детаљ за бебиња над креветчето: музичка рингишпил кој се состои од месечина и ѕвезди.

„Мојата љубов“, напишала Ивана покрај фотографијата од бебето кое ужива во креветчето.

Ивана покажува колку ужива да биде мајка, па во една од претходните објави сподели како изгледа нејзиното секојдневие со малиот Василије: од хранење, до спиење, до шетање покрај река со кафе.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Malić (@ivanamalic_)


Осми март во домот на Ивана и Милош беше прославен на посебен начин, па новопечената мајка доби прекрасни подароци во вид на цвеќе.

Ивана на Инстаграм ги покажа најубавите букети кои веднаш ги ставила во вазни кои им го красат домот, а сигурно е дека барем некои, ако не и сите, потекнуваат од нејзиниот Милош.

„Пролетта е тука“, напишала Ивана.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Malić (@ivanamalic_)

Слични објави

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо

Астропрогноза за петок, 19 април: За Близнаците нешто ново, за Рибите прилагодување на настаните

еспресо
Се вчитува....