4.8 C
Скопје
03:38 - 4 март, 2024

(Фото+видео) Сораја ја сними Северина како ја пее баладата што му ја посвети на синот и плаче: Ѝ испрати силна порака

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ синоќа одржа многу емотивен настап на Јахорина, а на концертот синоќа убаво се забавувала и српската старлета Сораја Вучковиќ, пишува српски „Телеграф“.

Имено, по едно трогателно и емотивно обраќање до публиката, Северина во еден момент ја изведе песната „Rođeno moje“ која ја посвети на својот син Александар.

Со оглед на тоа дека во моментот поминува низ многу тежок период, бидејќи пред неколку дена Врховниот суд ѝ го одзема старателството над синот Александар кој го доби во врската со српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, таа со особена емоција ја изведе песната.

Северина додека ги пееше стиховите на емотивната, целосно се „скрши“ и во еден момент заплака, а Сораја го снимила тој момент.

Сораја го снимила овој емотивен момент и го објавила на својата инстаграм-приказна, каде додала и неколку емотикони.

Емотиконите срце, бебе-ангел и мајка што го држи бебето в раце – очигледно Сораја песната му ја посветила на синот, но, веруваме, и како одредена поддршка за Северина која поминува низ најтешкиот период, како мајка на која ѝ е ускратено правото да биде со својот син.

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....