3.8 C
Скопје
20:45 - 5 декември, 2023

(Фото) Сите ние понекогаш сме Здравко Чолиќ : Легендарниот пејач пие вино во авион во 7 часот наутро

Здравко Чолиќ со децении важи за најуспешен машки пејач во регионот.

На профилот Srbija Showbizz на Инстаграм се појави слика на која се гледа како легендарниот пејач седи во авион, а пред него има шише вино. Оваа слика денеска почна да кружи на социјалните мрежи, а коментарите не престануваат.

„Здравко Чолиќ е фотографиран во авион. Еве што испил во седум часот“, се наведува во описот на фотграфијата.

„Па добро, така се чувствувал во моментот. Сите ние сме понекогаш Здравко“, вели еден корисник на социјалните мрежи, осврнувајќи се на фотографијата.

Додека едни сметаа дека неговиот избор на пијалок не треба да биде тема на разговор, други најдоа повод за шеги и напишаа: „Нема ракија, го сменил пијалакот“, „Дали е точно седум часот?“.

Слични објави

Тончи Хуљиќ сака уште внуци: Петар Грашо и Хана Хуљиќ повторно ќе станат родители?

Еспресо

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо
Се вчитува....