21.8 C
Скопје
03:27 - 15 јули, 2024

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Мина и Огњен Амиџиќ пред три месеци го добија синот Перун, а среќниот пар не крие колку се сакаат.

Откако се породи, Мина целосно му се посвети на семејството, а на социјалните мрежи често споделува моменти од приватниот живот.

Мина и Огњен сега решила да излезат, а фотографијата од нивниот стајлинг ги воодушеви сите.

Тие излегле на ноќна забава, а Мина за оваа прилика облекла тесен фустан до колена со тигрест принт, а она што е забележливо е дека навистина брзо по породувањето ја донела својата фигура до совршенство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Amidzic (@callmenaumi)


Од друга страна, Огњен бил облечен во црно од глава до пети, а стајлингот го надополнил со очила за сонце, иако фотографијата е направена во текот на вечерта.

„Обвинете го нашиот хороскоп“, се пошегувала Мина во описот на фотографијата, под која коментарите само се нижат.

„Ви се восхитувам, прекрасни сте, задоволство е да ве гледаме“, „Прекрасни“, „Тој навистина има многу среќа со жените, секогаш наоѓа убави и нормални“, се само дел од коментарите што ги добија Мина и Огњен под фотографијата.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Amidzic (@callmenaumi)

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....