21.8 C
Скопје
03:51 - 15 јули, 2024

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Познатата водителка Сузана Манчиќ, поранешната „лото девојка“, неодамна гостуваше во популарен поткаст, каде го кажа своето мислење за пејачката Јелена Карлеуша.

Во текот на разговорот Сузана Манчиќ призна дека не знае ниту една песна на Јелена, но го пофали нејзиното глобално влијание и уникатен стил.

– Јелена Карлеуша, не знам ниту една нејзина песна, но изгледа световно и ги руши сите можни граници. Не знам до каде е нејзината граница. Некогаш не ја сакам, понекогаш претерува, но сè на сè, таа е некој што претставува Србинка, безобразна, паметна, интелигентна, дрска жена – изјави Сузана.

Неодамна Јелена Карлеуша го кажа свето мислење за актерката Снежана Савиќ, а пофалбите беа во стилот „јас на тебе, војводо, ти на мене, сердаре“.

– Воопшто не се сметам за убава жена, но можам да кажам дека сум интересна. Дефинитивно забавна, нималку досадна, а некој го цени тоа. Србија е позната по исклучително убавите жени. Првата личност што ми падна на памет е Снежана Савиќ. Таа е класична убавица како Моника Белучи, но пред неа. За таа словенечка, српска убавица, тоа е нешто што мислам дека е исклучително ценето – призна ЈК на изборот за „Мис Србија 2024“.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....