5.8 C
Скопје
21:36 - 6 декември, 2023

(Фото) Последната фотографија објавена од Метју Пери предизвикува морници: Се сликал во џакузи и испратил таинствена порака

Ѕвездата на серијата „Пријатели“ Метју Пери (54) е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес, а „Њујорк пост“, ја пренесува последната фотографија која Пери ја објави на својот Инстаграм.

Фотографијата на која е во базенот (џакузи) во својот дом со слушалки на главата, тој ја објави на 23 октомври на Инстаграм.

„Ох, толку топла вода што се врти наоколу прави да се чувствуваш добро? Јас сум Метман“, ја напишал Пери таинствената порака.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)

Истиот ден, тој сподели снимка од Месечината и донекаде појасни дека „Метмен“ е референца за „Бетмен“.

„Дали разбирате што се обидувам да ви кажам? Јас сум Метмен“, напишал актерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)

Пет дена по овие објави, Пери е пронајден мртов во неговиот дом. Се претпоставува дека тој починал како последица на случајно давење во неговото џакузи.

Извори од американските медиуми наведуваат дека на местото на настанот не била пронајдена дрога, а не постои сомнеж за насилна смрт.

Пери бил на рехабилитација најмалку 15 пати, а во последните години имал дури 14 операции.

Тој зборуваше за своите демони во мемоарите „Пријатели, љубовници и големата страшна работа“ во 2022 година.

 

 

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....