18.8 C
Скопје
15:18 - 3 март, 2024

(Фото) Погледнете го ценовникот на „безобразно“ скапата облека на Александра Пријовиќ: Илјадници евра за фустани, чанти, чевли и козметика

Александра Пријовиќ ја воодушеви својата публика и модните познавачи со своите комбинации на турнејата „Од истока до запада“.

Иако Прија најмногу носеше модели од модната куќа „Александар Меквин“, на неколку концерти беше стилизирана во „Версаче“ од глава до пети.

Таа на еден од концертите носеше волнен фустан „Александар Меквин“ со кристали кој го плати 12.523 евра и чизми со кристали од истиот бренд за 8.750 евра.

На сите им падна во око розовиот костум на Версаче, чија цена е неверојатни 2.750 евра. Така Прија за сакото издвоила дури 1.990 евра, а за панталоните 750.

Пејачката Александра Пријовиќ на својот петти и последен концерт во загрепската Арена носеше асиметрични обетки од нејзиниот омилен бренд, кои чинат 959 евра.

Таа во Загреб носеше „Барбери“ обетки со кристали во форма на бел цвет, кои чинат 250 евра.

Пејачката носеше сандали „Џузепе Зеноти“ од 790 евра и фустан од нејзиниот стилист од Ателје Тијана Тодоровиќ кој чини околу 3.000 евра.

Прија на четвртиот концерт во Арената во Загреб носи плишани платформи на „Сен Лоран“ од 945, како и фустан од Тијана Тодоровиќ кој чини околу 3.000 евра.

Пејачката се погрижила да изгледа беспрекорно на сцената, па се погрижила и за шминката која морала да биде квалитетна за да остане стабилна во текот на целиот концерт.

Така ја искористила нијансата Pillow Talk која чини 34 евра и молив за усни – 72 евра.

Дека Прија обожава скапи брендови покажа на еден настан во Белград, кога пред медиумите се појави во лежерна „Сен Лоран“ комбинација. Така во преден план беше црното боди од тул, кое пејачката го спои со фармерки со висок струк. Таа преку рамениците облече црна предимензионална јакна „Сен Лоран“ од 2.500 евра, а изгледот го комплетираше со модни додатоци од луксузната модна куќа.

На нозе го носеше популарниот модел на чизми „Ники“ кои на веб-страницата „Сен Лоран“ чинат 1.190 евра. Станува збор за ниски шилести чизми направени од јагнешка кожа.

Пријовиќ имаше и мини верзија на црната кожна чанта „Sac de Jour“ од 1.950 евра, а изданието го заокружи со неколку пристојни парчиња накит и огромен шал од 500 евра.

Слични објави

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Се вчитува....