16.8 C
Скопје
08:30 - 26 септември, 2023

(Фото) Новата „тајна“ девојка на Карлос Алкараз е вистинска бомба: Не е на врвот на тенисот, но плени со убавината

На Шпанецот Карлос Алкараз му цветаат рози во кариерата.

Неодамна го победи Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, а успехот во кариерата – го прослави со својата нова партнерка.

Шпанските медиуми пишуваат дека се работи за младата француска тенисерка Лола Марандел.

Таа е далеку од светскиот врв, барем кога е тенисот во прашање, но ретко кој може да ѝ парира кога е убавината во прашање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lola Marandel (@lolamarandel)

Според некои шпански медиуми, тие неодамна се дружеле во Ница, но врската ја држат во тајност.

Лола е многу популарна на социјалните мрежи.

Таа неодамна го прослави својот 21 роденден, што значи дека е малку постара од Карлос.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lola Marandel (@lolamarandel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lola Marandel (@lolamarandel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lola Marandel (@lolamarandel)

 

 

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....