-0.2 C
Скопје
05:30 - 29 јануари, 2022

(ФОТО) МОДНА БИТКА: Бијонсе ја копира Лила, но на која подобро ѝ стојат?

Нашата познатата водителката и инфлуенсерка Лила Стојановска пред неколку дена го прослави својот 50 – ти роденден. Кој би и дал 50 години на Лила? Апсолутно никој!

Стилот и изгледот на Стојановска е нешто кое секогаш било во ценарот на вниманието. Секогаш совршено стилизирана, во чекор со модните трендови Лила отсекогаш го привлекувала нашето внимание, а овој пат и вниманието на Бијонсе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Американска Р&Б пејачка, текстописец, продуцент, глумица и моден творец која притоа е 28-кратна добитничка на Греми наградите овој пат задоцни со својот моден избор.

Се работи за модна битка помеѓу Лила и Бијонсе и еден елегантен пар очила дизајнирани од италијанска луксузна модна куќа Долче и Габана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Лила со овој пар очила, за прв пат се прошета низ центарот на нашиот главен град уште крајот на месец јули, а Бијонсе се пофали со своите нови очила пред само три дена.

Фото: Принтскрин / Instagram

Модната битка е добиена, а Лила е апсолутен победник!

(ВИДЕО+ФОТО) ИВКОВА СЛАВА: Роденденот на Лила по долгото славење – заврши, а водителката на 50 години изгледаше посекси од кога било!

 

На која подобро и стојат овој пар очила? Ние сме Лила.

Слични објави

ОВИЕ 3 РАБОТИ КОИ НОСАТ НЕСРЕЌА ВО ЖИВОТОТ: Направете промена за подобра иднина и среќен живот!

Милена Ри

МОЗОКОТ ИМ РАБОТИ СО „100 НА СААТ“: Овие хороскопски знаци не можат да ги смират мислите

Еспресо

(ФОТО) ОПКРУЖЕНИ СМЕ СО ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ: Како против нив?

М.Р.

КОЈА Е ТАЈНАТА СОСТОЈКА? Мажите со оваа особина се најдобри во кревет

Еспресо

(ФОТО) ОВА Е ТРЕТАТА „СЕСТРА“ НА ЈЕЛЕНА И ВИКТОРИЈА: Убавината е наследна – запознајте ја госпоѓа Спенџарска!

М.Р.

(ФОТО) МИНИ МАУС ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА ЈА МЕНУВА ОБЛЕКАТА: Девојката на Мики во елегантно сино одело, креација на Стела Макартни

М.Р.
Се вчитува....