36.8 C
Скопје
19:01 - 15 јули, 2024

(Фото) Еве што се случило во куќата на Гоца Тржан по хаосот и поплавата: Се огласија и открија колкава е штетата

На инстаграм-профилот на Раша Новаковиќ, сопругот на српската пејачка Гоца Тржан, утрово осамна видео од поплавена соба во нивниот дом во Раковица.

Видеото стана вирално, па редакцијата на српски „Телеграф“ ги контактирала Гоца и Раша за да видат каква е состојбата.

Се јавил Раша и открил каква е штетата по поплавата.

– Саниравме сè, штетата не е голема… Тоа е една соба. Направивме семејна работна акција и завршивме. Ништо страшно – рекол Раша за „Телеграф“ и се пошегувал дека тоа, всушност, била реклама за џогери.

Сето тоа уследи по обилните дождови кои ја погодија цела Србија.

Раша на својата приказна на Инстаграм покажа соба полна со вода и мебел како плива во неа.

Тој и Гоца цело време собирале вода со крпи, а во еден момент рекол:

– Некоја апарат за испумпување на водата би бил добредојден – рекол додека го бришел подот.

За жал, освен домот на оваа позната двојка, поплавени се уште многу други домови во Србија.

 

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....