24.8 C
Скопје
14:40 - 30 мај, 2024

(Фото) Џони Деп има зошто да плаче, а треба да ѝ каже „фала“ на Амбер Херд: Седумминутните овации во Кан не се само за филмот

Џони Деп повторно е во центарот на вниманието. Иако, овој пат тоа нема никаква врска со никаков скандал или развод. Напротив, актерот се врати во киното како ѕвезда.

Така беше посведочено во Франција на Канскиот филмски фестивал, каде Деп доби седумминутни овации за неговата изведба во филмот „Jeanne du Barry“, во кој го игра францускиот крал Луј XV во последните години од животот. За време на овациите, глумецот се расплака. И има зошто да плаче од среќа или возбуда.

Деп ја прифати улогата во овој филм уште пред да започнат судските спорови со неговата поранешна сопруга.

Сега пак, филмот му доаѓа како „кец на десетка“, Деп зад себе остава се што има врска со неговата тужба за клевета против неговата поранешна сопруга Амбер Херд, едноставно филмот ги фрли во сенка сите поранешни скандали.

Актерката пак, одлучи да се движи во својот живот во сосема спротивна насока, бидејќи моментално не сака да се врати во Холивуд и претпочита мирен живот во Мадрид со својата ќерка.

Деп го чекаше вистинскиот момент за да се врати на мејнстрим филмското производство и, исто така, да заработи многу пари со профитабилни рекламни договори.

Според „Варајети“,  Џони Деп ѝ се враќа на луксузната модна етикета Диор откако постигна рекорден договор вреден повеќе од 20 милиони долари. Холивудскиот актер се враќа, по неговото последно појавување во 2015 година, како главно лице на Dior Homme, трансформирајќи се во див рокер за рекламната кампања.

Освен тоа, Деп не само што е актуелен како актер, туку се враќа и да режира филм 25 години по објавувањето на „The Brave“. Филмот насловен „Моди“ е биографски филм за италијанскиот уметник Амадео Модиљани.

Сето ова го воскресна Деп надвор од судењата и неговата бурна врска со Амбер Херд.

Слични објави

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо
Се вчитува....