12.8 C
Скопје
17:16 - 23 април, 2024

(Фото) Брутална објава на Јелена Карлеуша откако Драгана Мирковиќ потврди дека се разведува: „Пушти го напалениот мајмун…“

Спрпската пејачка Јелена Карлеуша никогаш не се двоумела да го каже своето мислење за некоја важна или помалку важна тема во општеството.

Јелена отсекогаш била заштитнички настроена кон жените и секогаш се трудела да го искористи својот глас, кој има голем одек во јавноста, за да ги поддржи понежниот пол од која било причина.

Таа сега на својата приказна на Инстаграм сподели фотографии со прашања за посилниот пол, истакнувајќи го своето мислење за целата ситуација. Оваа објава не случајно ја напиша сега, кога нејзината блиска пријателка Драгана Мирковиќ објави дека се разведува од Тони Бијелиќ.

Иако не го именувала, јасно е дека Јелена во својата објава го подбрала и Тони.

– Имам неопислива потреба да поставам едно прашање во име на сите жени што ги познавам. Пишува: Мажи, што не е во ред со вас? – праша Јелена, и објасни како гледа на машко-женските односи во последно време.

– Во последно време не сум разговарала со некоја жена, а таа да биде среќна. Проблем? Мажот. Не сум слушнал за среќна врска. Проблем? Маж кој се однесува како кретен. Не сум слушнала дека нешто опстанало, без жена да се бори како луда и да се жртвува за да одржи. Што не е во ред со вас мажи? Само знаете да си го гледате својот задник, да правите глупости, да пиете, да глумите напалени мајмуни на туѓи лијани, да навредувате и омаловажувате жени, саможиви, умислени дека жените постојат за ве перат, да пеглаат, да готват, чистат, глумат психијатри, дадилки, масерки, комоди за вашите фрлени работи и валкани чорапи. Затоа прашувам: Што ви е, по ѓаволите? – напишала Карлеуша, а потоа продолжила:

– Кога жената сака малку внимание, тогаш е здодевна и напорна, кога се средува тогаш е кучка, кога не се средува тогаш секоја друга е подобра, кога ви го проверува телефонот, тогаш е психо, кога плаче, не знаете да поразговарате, туку како некои орагунтани испуштате глупави звуци.

Кога сака да и купиш некој подарок, тогаш ја спонзоруша, а кога те обвинува што не си таму, тогаш имаш теорија дека таа треба и е среќна што те има тебе, таков Аполо?!

– И најдобриот совет што можам да им го дадам на жените кога станува збор за мажите кои не ги сакаат и не почитуваат, кои се преценуваат и фалат, глумат фраери?  ПУШТЕ ГО ДА ОДИ. О, да. Пуштете го да ѝ го зафркне животот на некоја друга – рекла Јелена, меѓу другото.

 

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....