7.8 C
Скопје
05:30 - 15 април, 2024

(Фото) „Ако Трамп се разведе, може да се ожени со нашата Мелина!“ Социјалните мрежи „горат“ поради сличноста на Џиновиќ и Меланија Трамп

На социјалните мрежи наголемо се објавува за сличноста на Меланија Трамп и Мелина Џиновиќ.

Несомнено е дека една од главните вести деновиве е разводот на Харис Џиновиќ и Мелина Џиновиќ.

Харис неодамна ја вмеша и полицијата, откако Мелина дошла во куќата, а потоа не сакала да ја напушти.

Од првичниот шок на јавноста, кога никој немаше поим дека славната двојка има проблеми, сега речиси секојдневно испливуваат најразлични верзии на нивните приказни.

Сепак, дека луѓето и една тажна тема како што е разводот може да претворат во смеа и забава сведочи и една објава на социјалната мрежа Икс, поранешен Твитер.

Еден корисник објави две фотографии, една до друга, на Меланија Трамп, сопругата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и Мелина Џиновиќ со коментар:

– Дали ви личат Меланија и Мелина?

 


Набрзо почнаа да се нижат коментари, а повеќето од нив се сведувале на идејата дека Мелина може да му стане сопруга на Трамп:

– Ако Трамп се разведе, може да се ожени со нашата Мелина.

– Конечно да ни осамне.

– И двете се убави жени.

– Нè излажале, тоа е истата жена.

– Дури имаат и слични имиња.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....