13.8 C
Скопје
03:29 - 28 септември, 2023

Емотивна исповед на Данијела Мартиновиќ: Не му роди дете на Грашо, но тој ѝ го зеде сонуваното име за девојченце

Две и пол години се зборува и пишува за Петар Грашо и неговата одлука да започне романса со многу помладата убавица, ќерката (Хана) на неговиот пријател Тончи Хуљиќ, по раскинувањето со Данијела Мартиновиќ. Фановите на Данијела го окарактеризираа Грашо како лошо момче кое ја напушти својата сакана по две и пол децении планирање на иднината и тоа од интерес – Хана да му роди дете, зашто Данијела не успеа.

Кој кого всушност оставил, кои се причините за раскинувањето, јавноста најверојатно никогаш нема да дознае, но дел од тоа што се случило меѓу поранешните љубовници, пред раскинувањето, може да се заклучи врз основа на текстот во кој е испишана исповед на Данијела Мартиновиќ.

Поп ѕвездата тогаш пишуваше за нејзината желба и желбата на Грашо да се реализираат како родители.

– Навистина тоа е моментно најголемата желба во мојот живот. Вистински се надеваме дека многу бргу ќе се радуваме. Син ќе биде Тони, тоа се знае, по покојниот дедо на Петар, а за девојченце имаме две имиња, или Луче, интересно, сосема се дијаметрално различни па луѓето може да се изненандат. Луче зашто е вистинско далматинско име и мојата покојна баба се викаше Луче, но кога го слушнав името Алба, останав воодушевена зашто Алба на италијански значи Зора, па така името е повеќезначајно, и убаво и необично.

Но судбината направи пресврт. Петар Грашо после две децении љубов со колешката Данијела, основаше семејство со Хана (ќерката на Тончи Хуљиќ) која е 15 години помлада, а ќерката која им се роди ја крстија токму – Алба.

 

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....