24.8 C
Скопје
12:26 - 28 мај, 2024

Душко Тошиќ и прости на Јелена Карлеуша: Сè што имам од недвижнини ќе им го препишам на ќерките за да бидеш сигурна во мене!

Минатата година беше доста тешка за Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ.

За да ѝ ја докаже својата љубов на сопругата, фудбалерот, според пишувањата на „Стар“, одлучил искрено да поразговара со пејачката и ѝ го предложил следново:

 

View this post on Instagram

 

National team is calling ⚽ #orlovi #reprezentacija #srbija

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic) on

– Сè што поминавме заедно и како се однесуваше во моментите кога ти беше најтешко ме натера и мене да сменам некои ставови. Не сакам да се разведеме, извини ако моите зборови или постапки некогаш те повредиле. Не знаев како да реагирам на се што сè пишуваше, ниту кому да му верувам. Сега ми е јасно дека многумина работеа против нас. И ти на мене ми прости многу работи низ сите овие години и беше со мене кога ништо не ми одеше од рака. Сфатив дека сакам да бидам со тебе и со нашите ќерки засекогаш, да бидеме семејство, и во добро и во лошо. Сè што имам од недвижнини ќе им го препишам на ќерките за да бидеш сигурна во мене. Можеме и да живееме одвоено додека сум во Белград ако ти треба време да размислиш дали сакаш да продолжиме заедно“, ѝ рекол Душко на Јелена, а пренесува српски „Стар“.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Неа ја погодиле овие зборови на Душко, а тој ѝ предложил заедно да заминат на одмор во Дубаи, а доколку одлучи да го зачува бракот, на 28 јуни кога им е 12- годишнина од венчавката да ги обноват своите завети на некоја егзотична дестинација и тоа пред ќерките Ника и Атина.

Слични објави

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо

Астропрогноза за вторник, 28 мај: Лидерство за раковите, внимание за девиците

еспресо

„Црна низа“ денови: Три хороскопски знаци ќе зажалат до крајот на неделата

еспресо

(Фото) Наташа Беквалац ја разбесне мајка си: „Марш, во три брака си била“

еспресо
Се вчитува....