11.8 C
Скопје
23:07 - 23 април, 2024

Ава Карабатиќ ја претстави својата политичка програма, па порача: „Легализација на проституцијата, кастрација на педофили“

Ава Карабатиќ неодамна ја шокираше нацијата кога најави дека ќе се кандидира за парламентарните избори во Хрватска, а додека сите мислеа дека тоа е шега, таа рече дека е сериозна во врска со тоа. Старлетата сега ја претстави и програмата на нејзината кандидатура.

Старлетата и поранешна учесничка во реално шоу, ја претстави својата политичка програма со која се кандидираше за парламентарните избори, со слоганот „ФЕР ИГРА – Да се ​​отрезниме!“.

-Поради мојата искреност победив во реалните шоуа и таму најмногу ги освоив симпатиите на луѓето. Во моите помлади денови ми подметнуваа разни небулозни изјави (дека ќе ја рушам црквата Св. Донат во Задар и ќе изградам постара итн.) со цел да ме дискредитираат како јавна личност, а никогаш немало аудио или видео докази за нив – започна Ава во нејзината програма, па ги наведе нејзините клучни ставки за растот и развојот на Хрватска.

– Хемиска кастрација на силувачи на малолетни деца и педофили

– Зголемување на платите и пензиите

– Борба против корупцијата

– 30 отсто намалување на платата за сите работодавачи

– Ставање на дневен ред на темите за легализација на проституцијата и марихуаната

– Поддршка на ветераните (не воените профитери) и промовирање на патриотизмот

– Дополнителни детални истраги за откривање на воените профитери

– Воведување на сексуално образование во училиштата

– Поддршка за здравствените работници

– Финансиска поддршка за студентите и младите кои животот го започнуваат во друг град, пренесува „24сата.хр“.

Инаку, реалити ѕвездата истакна дека претходната година ѝ била една од најтешките, а решила и да оди на болничка рехабилитација од алкохолизам.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....