8.8 C
Скопје
08:12 - 27 февруари, 2024

Александра Пријовиќ го закажа својот рекорден 16. концерт во регионот: „Како ти тргна, нема да бидеш дома до март“

Српската пејачка Александра Пријовиќ (28) на својот инстаграм-профил објави дека го закажала и 16. голем концерт на нејзината турнеја „Од исток до запад“.

Откако распродаде три концерти во Арена во Белград, пет концерти во Арена во Загреб, три коценти во Зетра, Сараево и три коценрти во Ниш, Пријовиќ сега закажа и втор концерт во салата Мејдан во Тузла.

Станува збор за вкупно 16 концерти, а не е исклучено дека ќе има и повеќе.

Пејачката ги руши сите рекорди во регионот, а по распродадените концерти следбениците на социјалните мрежи се пошегуваа дека нема толку брзо да се врати дома.

„Како ти тргна, нема да бидеш дома до март“; „Девојко, капа до под“; Те чекаме во Македонија и Словенија“, беа дел од коментарите.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....