5.8 C
Скопје
22:40 - 6 декември, 2023

Срцепарателно е последното интервју на Метју Пери: „Ја гледам светлината во очите на луѓето кои се менуваат“

Актерот Метју Пери почина на 55-годишна возраст, а веста за неговата смрт го потресе светот.

Минатата година ја објави и книгата „Пријатели, љубовници и големата страшна работа“, а по тој повод даде и интервју во кое зборуваше за неговата борба со зависностите.

„Ме замолија да ви дадам некаков општ животен совет. Малку е смешно што ме замолија да го направам тоа“, изјави тогаш тој, а снимката од ова интервју сега се шири на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)

„Сакам луѓето да разберат дека не се сами, дека има и други луѓе кои се чувствуваат исто како нив, дека нивното однесување не е лудо, дека се болни и дека тоа не е нивна вина“, рече Пери, додавајќи:

„Постои изрека дека луѓето не се менуваат, но јас знам дека луѓето се менуваат и тоа го гледам секој ден. Гледам луѓе кои се опоравуваат, кои работат на себе и им ја гледам светлоста која ја имаат во очите“.

 

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....