11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ТОРТИЉИ СО ПИЛЕШКО СО МОРКОВИ: Интересен и вкусен предлог за ручек

Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска.

Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking).

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ПЕЧЕНО ПИЛЕШКО СО ПЕЧУРКИ И КАШКАВАЛ: Само го ставате во рерна и готово е!

Готви од мали нозе, а со текот на годините и искуството научила дека најважна состојка во секое јадење е – љубовта.

Денес Мартина ни направи тортиљи со пилешко со моркови. Нов рецепт, интересен и вкусен предлог за ручек. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by martinascooking (@martinascookingg)

Потребни состојки:

  • тортиљи
  • пилешко месо
  • морков
  • салата

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДНИ ПАРЧЕНЦА: Нема кој не ги обожава!

Подготовка:

Ставете го месото исечено на коцки со ренданиот морков, малку масло и сол во сад со вода на оган. Водa колку дa се прелие месото. Варете го се дури не испари целата вода, па пропржете го на малку масло на средна температура. На тортиљите ставете салата по избор, пилешкото со морков, а можете и сос по желба. Завиткајте ги тортиљите и послужете ги.

На здравје!

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ КРЕМ САЛАТА СО ЈАЈЦА: Не е само за Велигден!

Слични објави

НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!: 5 намирници кои смеете да ги јадете и на полноќ

Еспресо

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д
Се вчитува....