16.8 C
Скопје
04:15 - 20 мај, 2024

Ознака : тутанкамон

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетро

Одржувањето лична хигиена низ вековите: Старите Грци се туширале со црева, на римските аристократи робовите им ги миеле забите

Еспресо
Поголем дел од животот го поминуваме во рутински дневни активности кои воопшто не ги паметиме, ниту ги сметаме за некои големи достигнувања, но историја на...