4.8 C
Скопје
03:54 - 21 април, 2024

Ознака : Сергеј Андреевски

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Утре, изложба на Сергеј Андреевски „Хартии“: дела од различни фази и тематски циклуси

Еспресо
Утре (четврток, 12 мај) во фоајето на Музејот на македонската борба за самостојност – Скопје, ќе биде отворена изложбата „Хартии“ од македонскиот ликовен уметник Сергеј...