Ознака : Селимова-Желчевски

Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

Утрово во Белград почина Ѓорѓи Желчески од дуетот Селимова – Желчески!

Васко Спасоски
Утрово на 82 годишна возраст во Белград почина познатиот пејач Ѓорѓи Желчески од дуото Селимова-Желчевски.  Дуетот Селимова-Желчески имаа импресивна кариера, а најпознати беа по изведбите...