23.8 C
Скопје
14:03 - 30 мај, 2024

Ознака : М6

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

(Фото) Моќни пораки испратени од Конференцијата за женско лидерство на М6: Жените, мажите и младите треба заеднички да го трасираат патот до родова еднаквост

Еспресо
Да се скрши „стаклениот покрив” што е синоним за родовата бариера во однос на женското лидерство и да се зголемат можностите  жените да дојдат на позиции...