36.8 C
Скопје
16:56 - 18 јуни, 2024

Ознака : дијабетес тип 2

Uncategorized

КОИ БАНАНИ СЕ ПОЗДРАВИ? Позелените или позрелите – жолтите?

М.Р.
Бананите се омилено овошје на многумина. Некои сакаат да ги јадат кога имаат зрела и жолта боја, додека други ги сакаат додека сè уште зелени....