16.8 C
Скопје
17:55 - 20 април, 2024

Ознака : борш

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Борш: Направете супа, а не војна! Еве го рецептот за омилената супа на Украинците

Еспресо
Борш е супа која доаѓа од Украина, а денес стана дел од светското наледство на Унеско. Борш е супа од месо и зеленчук, со типична...
Дестинации и ДегустацииЕспресоСлајдерХрана

Типичното украинско јадење Борш стана светско наследство на УНЕСКО

Еспресо
Пред неколку минути, вонредниот комитет на нематеријалното културно наследство на УНЕСКО – според она што го дознава информативната италијанска агенција Анса – го стави Боршот,...