11.8 C
Скопје
22:14 - 29 февруари, 2024

Ознака : андреа ботез

ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Андреа Ботез, шахистка и генијалка со заносен изглед: Со убавината ги збунува противниците

Еспресо
Важи за најубава шахистка во светот, има коефициент на интелигенција над 160, дипломирала меѓународни односи, а станала прва жена претседателка на шаховскиот клуб „Станфорд“.  ...