19.8 C
Скопје
21:58 - 14 јуни, 2024

Зорица Брунцлик и Кемиш пак ќе прават свадба: „Ќе трае седум дена“

Зорица Брунцлик и Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш решија да ги обноват заветите и да направат свадба за да ја прослават 40-тата година од бракот.

Двојката е во брак од 1985 година и ја има ќерката Злата. Зорица и Кемиш изјавија дека планираат прослава, на која ќе ги соберат сите пријатели и најблиски роднини, а венчавката ќе трае седум дена:

– Наредната година правиме свадба за мојот роденден, 29 јуни. Тоа ви е смешно, но не е воопшто смешно.  Вие со месеци се занимавате со разводи и измами, но ова е првпат некој да си ги обнови заветите, а на наш српски тоа се вика свадба – изјави расположена Зорица Брунцлик.

„Свадбата ќе трае седум дена“ – додава Кемиш.

Потсетуваме, овие планови на симпатичниот пар прв ги откри Кемиш кој инаку е познат по тоа што на сопругата ѝ ги исполнува желбите.

„Следната година правиме свадба, само не знам како ќе клекнам“ – рече Кемиш во „Премијера – Викенд специјал“.

Слични објави

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....