24.8 C
Скопје
08:32 - 13 јуни, 2024

Почина Зоки Шумадинац: Поранешниот учесник во реалното шоу „Задруга“ починал во сон

Поранешниот ријалити учесник и пејач Зоки Шумадинац починал од последица на срцеви компликации на 49-годишна возраст.

– Почина синоќа во сон. Заспал и не се разбудил. Имаше проблеми со срцето, доживеал срцев удар – рекол извор за српски „Курир“.

Зоки Шумадинац е роден на 8 август 1975 година во Австрија, а живеел во Горњи Милановац.

Зоки на јавноста ѝ стана познат по неговата песна наречена „Autotune“, која за само неколку недели достигна милион прегледи. Набргу потоа стана учесник во српското реално шоу „Задруга 3“, а потоа и во „Задруга 5“, но не се задржа долго.

Инаку, на Зоки му се слошило во една од сезоните на „Задруга“, а на сè сведочеле и задругарите кои повикале помош. Зоки тогаш почнал да се тресе и се фатил за главата, а набрзо ја напуштил Белата куќа за да му биде укажана помош. Имал проблеми со срцето и пред тоа веќе преживеал инфаркт.

Зоки Шумадинац зад себе има еден брак во кој доби син.

Слични објави

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо
Се вчитува....