14.8 C
Скопје
10:24 - 2 јуни, 2023

Вучиќ на Твитер го сподели својот појадок во авион: Мислам дека сум единствениот на светот кој појадува кифлички и бонбони Харибо

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот инстаграм-профил објави фотографија која го привлече вниманието на јавноста. Тој се фотографирал во авион додека бил на пат за Бугарија, каде што, како што вели, ќе одржи важни состаноци за Србија.

„На пат кон Бугарија важни средби за Србија. Инаку, мислам дека сум единствениот на светот кој појадува кифлички и бонбони Харибо“, напиша Вучиќ и додаде смајли на крајот од објавата.

Токму тоа заинтересира многу корисници на социјалните мрежи.

„Појадок на просечно тригодишно дете кога само татко му се грижи за него“, гласи еден од коментарите на Твитер.

„Се насмеав, а денот ми почна облачно“, додаде друг.

„Претседателе, додајте малку зготвена храна, ве молам“, порача еден од следбениците на Вучиќ на Инстаграм.

„Претседателе, со среќа. И не е сè до богатата трпеза“, додаде друг, додека трет порача: „Ручкајте, претседателе“.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....