11.8 C
Скопје
22:16 - 29 февруари, 2024

(Видео) Ведрана Рудан брутално „удри“ по Јована Јоксимовиќ: „Не сте вие нешто убава, ја би била поубава да ги имам вашите пари“

Се уште се раскажува гостувањето на писателката Ведрана Рудан од пред една година во утринската програма која ја води Јована Јоскимовиќ.

Имено, на социјалните мрежи повторно стана вирално видеото на кое Ведрана Рудан се обидува да ја навреди сопругата на пејачот Жељко Јоксимовиќ поради нејзиното богатство и физички изглед.

– Да бев платена како тебе, веројатно ќе изгледав поубаво од тебе – рече Рудан, а Јована одговорила: „Нешто не се потрудив?“

– Па, не сум баш сигурна. Не сте вие нешто убави, затоа што не сте вложиле во себе. Погледнете ме мене, а погледнете се себеси. Зошто сте вие така убави, а јас не сум? Мислам дека би била многу поубава да ги имам вашите пари – вели Ведрана.

– Мислите дека нешто вложив во својот изглед? Што те се фатиле за моите пари? Какви пари? – праша водителката.

– Штом вас ве видам со три деца, со најнов џип. И кога ќе видам некој што вози два автомобила од 500 илјади евра и купил од Кариќ вилиште, можам само да кажам „вау“. А каде е тука правдата – истакнува писателката.

– Јас добро с еомажив, одговара Јована Јоксимовиќ.

– Или Жељко добро се оженил? – прашува Ведрана.

– Јас добро се омажив, и тој супер се ожени – смета Јована.

– Мислам дека тој подобро се оженил отколку што вие сте се омажиле, но добро – заклучува Ведрана за крај.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....