14.8 C
Скопје
08:09 - 26 септември, 2023

(Видео) Огнен Здравсковски ја објави новата песна и спот снимен во Египет

„Километрима“ е насловот на најновата песна на младиот и познат пејач Огнен Здравковски, која за помалку од 24 часа таа има скоро 40.000 прегледи.

Музиката е на познатиот српски хит-мејкер Саша Николиќ, а текстот е дело на Мира Мијатовиќ, а аранжманот е на Аца Крсмановиќ. Спотот е снимен во Египет. Во видеото се појавува и преубавиот модел Верица Донев.

Спотот е дело на момците од „Урбан Рекордс“, на чело со Гордан Божиновски.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....