14.8 C
Скопје
08:13 - 26 септември, 2023

Актерот Бјун Хебонг почина, боледуваше од ретка форма на рак на панкреасот

Актерот Бјун Хебонг почина денеска на 81-годишна возраст. Неговото семејство денеска ја потврди тажната вест, истакнувајќи дека тој ја загубил битката со ретка форма на рак на панкреасот, пишува новинската агенција Јонхап.

Актерот ветеран соработуваше со оскаровецот Бун Џонг-хо, познат по „Паразит“, „Окја“ и „Сеќавања на убиството“.

Во 2000 година, актерот се појави во режисерското деби на споменатиот автор „Barking Dogs Never Bite“ и со таа улога ја „подмлади“ својата кариера, пишува Дејли Мејл.

Тој исто така имаше забележителни улоги во филмовите „Memories Of Murder“, „Sink & Rise“ и „The Host“ кој е корејски филм со најголема заработка.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....