14.8 C
Скопје
07:51 - 26 септември, 2023

Принцезата Јуџин успела да го убеди Леонарди ди Каприо да инвестира во компанија за вегански патики

Холивудската ѕвезда Леонардо ди Каприо стана деловен партнер со пејачот-текстописец Џејмс Блант.

Тие инвестирале во LØCI – британски бренд на вегански патики – откако нивната заедничка пријателка принцезата Јуџин ги убедила да ја поддржат компанијата.

Извор за весникот „Сан“ изјави:

„Јуџин со брендот ја запозна нејзината добра другарка Софија, сопругата на Џејмс. Заедно присуствуваа на настан за промоција на компанијата минатата година.Таа е поврзана со Лео преку некои нејзини холивудски пријатели и инспирираше да инвестира минатото лето.“

Јуџин, како што тврди изворот, им ги претставила патиките на принцот Хари и Меган, како и на другите еко-френдли членови на кралското семејство.

Веганските патики всушност станаа популарни кај неколку членови на кралското семејство.

Ди Каприо е добро познат по својот еколошки активизам. Во 2016 година глумеше во документарен филм „Пред потопот“, кој се фокусира на климатските промени.

 

 

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....