5.8 C
Скопје
21:51 - 6 декември, 2023

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Татјана Матејаш Камерон, попозната како Тајчи, и беше гостинка на Татјана Јуриќ во подкастот Skip or Beep. Таа се присети на тешките моменти од нејзиниот живот, откри зошто на врвот на славата заминала во Америка во целосна анонимност, но и како завршила во затвор.

– Тоа чувство на припадност кон себе, дека знам дека сум свој, а не нечија туѓа, секако беше причината поради која решив да заминам – рече Тајчи.

Таа откри дека била сексуално злоставувана како тинејџерка и со години се борела повторно да се сака себеси и да си ја врати самодовербата. Истакна како се потиснала длабоко во себе.

-Баба ми знаеше да ми каже дека тоа ‘ќе го однесам во гроб’. Затоа решив никогаш никому да не кажам, дури ни случајно, туку да го однесам тоа во гроб – изјави Тајчи.

На прашањето дали барем ѝ кажала на мајка си, Тајча одговори дека не, бидејќи така мајка ѝ не би ја пуштала никаде сама.

„Се плашев да ѝ кажам, затоа што сакав да ја заштитам. Како да ѝ кажеш нешто толку ужасно на мајка си? Срцето би ѝ се скршило“ – нагласи таа.

Никогаш не го пријавила човекот кој ја злоставувал.

– Нема име, тоа веќе не е важно, бидејќи помина толку време, не можеш сега да бараш некој, не е тоа целта… Не знам дали тој човек е воопшто жив, а од друга страна, да вложувам енергија во тоа – рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @prava_imena_balkan_

Наместо да се справува со насилници, таа одлучила да им помогне на жртвите. Откри дека работи во затвор со жени кои поминале исто така низ такви ситуации, односно со жени кои биле, како што вели, тотални робинки.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....