23.8 C
Скопје
08:39 - 24 јуни, 2024

Соработничка на Карлеуша открива приватни детали: „Помина низ лоши работи, и тоа без причина…“

Водителката и танчарка Јелена Димитријевиќ свиреше на првиот концерт на Јелена Карлеуша во Арена, а сега раскажа малку познати детали од тој период од животот на поп дивата.

Јелена Карлеуша и Јелена Димитријевиќ се познаваат долго време, а нивните шеги од фризерскиот салон ги наполнија дури и колумните во весниците.

– Често се среќававме кај нашиот фризер, таму често се шегуваше, ми црташе мустаќи, сето тоа подоцна завршуваше во весник – изјави водителката на „Гранд магазин“.

Сепак, она што е помалку познато во јавноста е дека Јелена Димитријевиќ била танчарка на првиот концерт на Јелена Карлеуша во Арена, кога ја запознала поп дивата.

– Јелена е една природна личност. На сите проби доаѓаше без шминка и во тренерка и морам да кажам дека беше најубава без шминка – изјави водителката и опиша како Карлеуша се однесувала со танчарите:

„Таа се однесуваше како да е една од нас, како да е танчарка. Како да не е тоа Јелена Карлеуша, секогаш позитивна, насмејана, духовите, многу вредна…“, објаснува Јелена Димитриевиќ и додава дека Карлеуша не била задоволна со хонарарот на танчарите и се залагала да добијат повеќе пари.

– Моето професионално искуство со неа е феноменално, таа е точна, вредна, упорна, професионална и лично мислам дека е фантастично суштество, храбро и нежно во исто време. Имаме одлична врска. За жал, таа помина низ многу лоши работи, ми се чини без причина – рече Јелена Димитријевиќ и откри дека Душко Тошиќ тогаш редовно доаѓал на проби, бил и на концертот, а дека еднаш тој и Јелена дури ја однеле на заеднички ручек заедно со уште неколку танчари.

Слични објави

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Еспресо
Се вчитува....