14:29 - 19 април, 2024

Се жени поранешниот сопруг на Тања Савиќ: „Душан никогаш нема доволно пари“, но пријателка тврди дека има план

Додека популарната фолк пејачка Тања Савиќ сонува да облече венчаница, во српските медиуми се појави веста дека нејзиниот поранешен сопруг наскоро ќе се ожени.

Потсетуваме, Тања пред неколку години се разведе од Душан Јованчевиќ, со кого има две деца. По разводот следуваа бројни спорови за старателството врз децата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PRess Serbia (@pressserbia)

Сега пак, колешка на пијачката открива дека Душан одлучил повторно да се ожени.

„Душан си најде нова девојка, која по потекло е од Србија и работи како медицинска сестра. Двајцата велат дека многу се сакаат, дека заедно се среќни и дека планираат брак и деца. Таа добро заработува, а тој се снаоѓа. Всушност, таа планира да поднесе тужба против Тања и да бара паричен надомест. Наводно ќе извади некаква медицинска документација со која би ја притиснале Тања да им плати за да не ги влечат повеќе по судови“, вели изворот за српските медиуми.

– Не знам дали таа навистина има нешто против Тања или измислува, или пак е подготвена да фалсификува нешто. Душан никогаш нема доволно пари, а инаку ѝ е многу лут на Тања бидејќи сфати дека таа засекогаш го напуштила, а и дека тој самиот повеќе не може да влијае на неа, а камоли да има финансиска корист од неа, што го прави тоа со години. Тања доби старателство брз децата од судот, па повеќе не може да ја уценува и да ја молзе…“, – вели изворот за српски „Свет“.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....