-3.2 C
Скопје
23:34 - 8 февруари, 2023

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Рони Тарнер, син на пејачката Тина Тарнер, беше пронајден мртов на 62-годишна возраст во својот дом во Лос Анџелес. За жал, Рони не е единственото дете што Тина го изгубила. Нејзиниот најстар син, кој го доби од врската со саксофонистот Рејмонд Хил, изврши самоубиство во 2018 година.

Бројни предизвици

Рони е единственото дете кое Тина го доби во бракот со американскиот музичар и продуцент Ајк Тарнер.

Откако го наследил талентот за музика на неговите родители, Рони свирел на различни инструменти и пеел уште од рана возраст. Сепак, и покрај неговиот талент, тој го избра актерството за своја професија, а се соочи со бројни предизвици во Холивуд.

Сопругата Афида и Рони

Се прослави со улогата во филмот „What’s Love Got To Do With It“, кој излезе во 1993 година. Филмот е базиран на животот на неговата мајка, која се ослободила од физички и психички навредлив брак со неговиот татко, Ајк Тарнер. Рони е добро запаметен по неговата улога во филмот „”Ike and Tina Turner Revue“.

Ајк и Тина се разведоа во 1978 година поради, како што изјавија, меѓусебни разлики. Рони беше единствениот син на Ајк, додека неговата мајка Тина има и други деца од други врски. Неговите браќа и сестри се; Ајк Тарнер Јуниор, Крег, Твана Тарнер Мелби, Линда Трипетер, Миа Тарнер и Мајкл.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Afida Turner (@afida_turner)


Бурен брак и обвинувања за свекрвата

Тој се ожени со француско-американската пејачка и реалити ѕвезда Афида Тарнер во 2007 година. Нивниот брак бил доста бурен, а Афида ја обвинила Тина дека ѝ го свртила грбот. Многупати биле на работ на развод, на што Рони се противел. Иако во 2017 година најавија дека ќе се разделат, сепак се помирија. По неговата смрт се огласи и Афида, која на Инстаграм напиша:

– Овој пат дадов се од себе. Не можев да те спасам. Те сакам… 17 години, ова е многу многу лошо и многу сум лута – напишала таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Afida Turner (@afida_turner)

Иако Рони наводно имал здравствени проблеми, вклучително и рак, причината за неговата смрт сè уште не е позната.

 

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....