17.8 C
Скопје
06:00 - 24 септември, 2023

На Сандра Булок може да ѝ биде одземен Оскарот: „Одредени настани во филмот се лажни“

На 59-годишната американска актерка Сандра Булок може да ѝ биде одземен „Оскарот“, кој го доби за улогата во биографскиот филм „Невидливата страна“ од 2009 година, пишува TMZ.

Американскиот рагбист Мајкл Охер, за кого е снимен филмот, изјави дека одредени настани во филмот се прикажуваат лажно. На пример, семејството Туохи кое е прикажано на филот дека го повоило спортистот, всушност, не го посвоило. Тој тврди дека семејството заработило доволно пари од проектот, а самиот Охер не добил ништо.

Булок ја играше улогата на жената која го посвои Охер – Ли Ен Туохи, а Квинтон Арон го глумеше рагбистот, и тој сега ја брани Сандра Булок и обвинувањата против неа ги смета за несоодветни.

Семејството Туохи пак, тврдат дека Мајкл Охер се обидел да побара од нив 15 милиони долари отштета пред да ги даде на суд.

Несогласувањата всушност се ескалирани до таму што од филмската Академија се бара на Булок да ѝ биле одземен Оскарот што го доби за оваа улога.

 

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....