21.8 C
Скопје
19:58 - 15 април, 2024

Меган призна дека ѝ била љубоморна на Парис Хилтон: „Не бев убава како неа, бев паметна“

Меган Маркл призна дека порано ја осудувала познатата наследничка Парис Хилтон зашто, како што вели, пораснала во убава жена.

Војвотката од Сасекс разговараше со Хилтон во овонеделната епизода од нејзиниот поткаст „Archetypes“, но за „Variety“ призна дека порано имала негативно мислење за неа.

-Се срамев да признаам, но ја осудував поради она што го гледав, инаку не сакам да ги осудувам другите, изјави Меган.

-Јас не пораснав во убавица, туку во паметна жена. Многу од она што го мислев за Парис беше поврзано со завист и осудување, а тоа се двете најопасни работи, објасни таа.

-Но, тогаш слушате за нејзините трауми и нејзиниот живот, додаде таа, инсистирајќи дека нејзиното појавување во поткастот „Archetypes“ требало да биде нејзино „хуманизирање“, а не нејзина „одбрана“.

-Не ме интересира какви се околностите – ако 16-годишно момче, девојка или жена на работното место се чувствуваат објективизирано или дехуманизирано затоа што нивниот карактер е погрешно претставен, се надевам дека секој што слуша со отворен ум ќе помисли: „Дали имам предвид дека се работи за човечко суштество?“, објасни таа.

Хилтон се трансформираше од популарна ријалити ѕвезда во жена која се залага за промени во врска со сексуалното злоставување, со што и самата наводно се соочила во училиштето „Прово Кањон“ во Јута кога била тинејџерка.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....