18.8 C
Скопје
21:36 - 5 октомври, 2022

Маргот Роби ги врати во мода ретро фустаните: Елегантна и едноставна, а сепак забележлива

Една од најубавите холивудски глумици, Маргот Роби неодамна беше фотографирана пред хотел во Њујорк, а вниманието на фотографите очигледно не и пречело, бидејќи цело време насмеана позирала и се смеела пред камерите.

Како што пренесуваат странските медиуми, Маргот гостувала во ТВ шоуто „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“, а папараците желни за нејзините атрактивни фотографии знаеле каде да ја побараат. Пред еден хотел во Њујорк, Маргот се појавила во син ретро фустан.

А тука беше и препознатливиот печат на таквите фустани – широки долги ракави кои се стеснуваат во пределот на зглобот.

Целиот изглед го заокружи со бели потпетици и брановидна фризура која слободно и паѓа зад грбот. Што се однесува до шминката, Маргот е позната по тоа што не користи премногу впечатливи тонови, а овој пат не направи исклучок од правилото.

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....