26.8 C
Скопје
18:37 - 14 април, 2024

„Кејт дозна за вонбрачното дете на Вилијам“: Нови сознанија за „исчезнатата“ принцеза

На интернет се појавуваат се повеќе гласини за тоа каде исчезна Кејт Мидлтон. Овојпат, „исчезнувањето“ на принцезата од Велс е поврзано со тоа дека нејзиниот сопруг има љубовница – односно, принцот Вилијам повторно беше осомничен за неверство со маркизата Роуз Ханбери. Ова го пренесува таблоидот ТМЗ.

Маркизата Лејди Роуз Ханбери, долго време е во блискиот круг на принцот и принцезата од Велс и е пријателка на семејството, но таа веќе неколкупати беше осомничена дека имала афера со принцот Вилијам. Во 2019 година, Кејт Мидлтон дури и сериозно се скарала со неа и престанала да комуницира – медиумите тогаш пишуваа дека Кејт ја совладала љубомората. Самата Роуз Ханбери е во брак со Дејвид Џорџ Филип веќе 15 години, меѓутоа, според гласините, овој брак не може да се нарече среќен.

Според најновите гласини споделени на социјалните мрежи, токму аферата на Вилијам со маркизата ја натерала Кејт да престане да се појавува во јавноста – наводно Кејт не можела да го издржи повторното неверство на сопругот. Покрај тоа, според гласините, љубовницата родила дете од принцот, вест што ја „докрајчила“ Кејт. Да потсетиме дека Кејт и Вилијам имаат три деца: Џорџ, Шарлот и Луис.

спорната фотошопирана фотографија на Кејт долеа масло врз огнот, инстаграм

Кејт Мидлтон не се појавува во јавноста од Божиќ. Официјалната причина е операција на абдоменот, но ретко кој се уште верува во ваквото соопштение од палатата. Постојат различни верзии за тоа што се случило со неа за кои се пишува и на социјалните мрежи: од тешка болест до кома, па сега најновите – за неверството на Вилијам. Досега една од најпопуларните теории е дека Кејт била подложена на операција за отстранување на матката и долго време закрепнува по неа. Според други гласини, таа земала антирефлуксна терапија поради тешките бремености.

Новата фотографија на Кејт, објавена на Денот на мајката и со намера да ги отфрли гласините, само долеа масло на огнот: се покажа дека фотографијата е фотошопирана. На папарацо снимките, принцезата од Велс е исто така непрепознатлива – толку многу што многу луѓе ја помешаат со двојничка.

принтскрин, икс

Дури и главните противници на принцот и принцезата од Велс беа вклучени во приказната: принцот Хари и Меган Маркл. Во таблоидите се појави изјава, која наводно ја дале војводите од Сасекс, дека Меган Маркл наводно никогаш не би направила таква грешка (со неуспешен фотошоп). Подоцна, претставниците на парот изјавија дека не ја коментираат ситуацијата, а овие зборови не потекнуваат од нив.

Слични објави

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо
Се вчитува....