24.8 C
Скопје
14:20 - 6 јуни, 2023

Ѓоковиќ ја обожава Лаура Паусини, водителката на Евровизија: Сакал да ја ангажира да му пее на свадбата

Познатата италијанска пејачка Лаура Паусини, водителка на овогодинешната Евровизија во Торино, требала да пее на свадбата на Новак Ѓоковиќ со Јелена во 2014 година, пренесува Блиц. Таа наводно побарала 220 илјади евра за настапот, па Ѓоковиќ се откажал од ангажманот.

Познато е дека Ѓоковиќ е голем фан на италијанската ѕвезда. Лаура е голема музичка ѕвезда во родната Италија и снима песни на италијански, шпански, португалски, англиски и француски јазик и има голем успех.

Во текот на нејзината кариера, Лаура има добиено две светски музички награди, во 1994 и 2003 година за најдобар италијански изведувач, платинаста награда за најпродаван изведувач во Европа, Греми за најдобар вокал на поп албум во 2005 година и Греми за најдобар латино поп албум. Лаура е првата пејачка од Италија која освоила Греми.

Слични објави

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо
Се вчитува....